Jalamassaaž on loodusravi üks vanimaid harusid, esimesed tõendid millest pärinevad juba vanast Egiptusest.  On ka teada, et 5000 aastat tagasi kasutati meetodit Hiinas ja Indias.

Jalatalla massaaž  (Tsooniteraapia) on kogu keha lihaste, luustiku ja siseelundite refleksitsoonide mõjutamine jalalabal ja hüppeliigese ümbruses peamiselt nimetissõrme nukiga, et kutsuda esile tervendavaid muutusi vastavates organsüsteemides. Norrast pärit läänelik suund paigutab kõhuõõne elundid jalatalla võlvialuse õrna naha peale ning luustiku ja lihaskonna jalalaba välisküljele ja kanna ja päka padjanditele. Jalgade näol on tegemist ravile väga kergesti reageeriva kehapiirkonnaga. Seejuures ei ole tundlik üksnes jalatald – olulisi punkte paikneb ka jalaseljal ja külgedel ning pahkluupiirkonnas.

Jalgu vaadeldakse tsooniteraapias kogu keha miniatuurse mudelina. Erinevate elundite ja kehaosadega seotud tsoonid paiknevad jalatallal sarnaselt kogu organismiga. Ravimeetodi aluseks on seisukoht, et jalalabaga töötamine võimaldab stimuleerida ja/või lõdvestada kogu keha.

(Allikas: internet)